- فروشگاه ناب دانلود گزارش کارآموزی در سازمان صنعت و معدن
راهکار افزایش بازدید و اعتبار سایت و وبلاگ
خدمات این سایت براساس قوانین کشوراست. دوستان گرامی تمامی فایل های این مجموعه سایت فقط می توانند راهنمای شما باشند اگر کمی وقت بگذارید شما میتوانید بهترین فایل ها را خودتان طراحی و بنگارید .

گزارش کارآموزی در سازمان صنعت و معدن

گزارش کارآموزی در سازمان صنعت و معدن

موضوع :

گزارش کارآموزی در سازمان صنعت و معدن 

( فایل word قابل ویرایش )

تعداد صفحات : ۲۸

فهرست:

مقدمه

معرفی محل کارورزی ( صنعت و معدن )

برنامه راهبردی سازمان

سازمان صنعت و معدن ، تجارت استان

منشور اخلاقی سازمان صنعت و معدن، تجارت

اهداف سازمان صنعت  و معدن ، تجارت

افتخارات سازمان

سرمایه گذاری در استان ایلام

طرح آمایش

شهرک صنعتی

شرح کارورزی

نتیجه گیری

نقاط قوت و ضعف سازمان

پیشنهادات

 

مقدمه

بخش تجارت ، صنعت و معدن، مهم ترین بخش اقتصادی کشور است که تعامل زیادی با سایر بخش های جامعه نیز دارد. پیچیدگی و تنوع موضوعات این بخش بسیار بالاست و از فولاد تا نساجی، از تأمین مالی تا منابع انسانی، از فناوری تا تنظیم بازار، از تجارت بین لمللی تا معدن و … را شامل می شود. وزارت تجارت، صنعت و معدن در شهریور ۱۳۹۰ در حالی از ادغام دو وزارتخانه تشکیل شد که هر دو وزارت خانه قبلی حوزه گسترده‌ای را تحت پوشش داشتند.

استان ایلام از نظر صنعت جز مناطق محروم کشور محسوب می شود .هشت سال دفاع مقدس هر گونه زمینه ای را برای ایجاد اشتغال در این استان را از بین برده است البته در دوران سازندگی صنعت این استان از رشد خوبی برخوردار بوده است اما عوامل مختلفی سبب شده که بسیاری از صنایع به مرحله بهره برداری نرسند. از مهمترین مشکلات صنعت و معدن در این منطقه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-کمبود نقدینگی و ضعف بنیه مالی

-عدم دسترسی به مواد اولیه

-پایین بودن تسهیلات اعتباری

-عدم حمایت اصولی به موقع بانکها

بر این اساس سازمان صنعت معدن و تجارت بنا دارد تا حرکت تولید و پیشرفت صنایع را تسهیل نماید.

سازمان صنعت معدن و تجارت استان ایلام نهادی دولتی بوده که با شناسایی نیازها و پتانسیل های استان با حمایت و سرمایه گذاری در بخش های صنعتی و معدنی و با رعایت توزیع جغرافیایی عادلانه صفت و با هماهنگی واحدهای ذیربط به توسعه صنایع استان ایلام در همه زمینه ها پرداخته است .

 

معرفی محل کارورزی:

فعالیت کارورزی در تاریخ ۹۲/۷/۲۲ در سازمان صنعت و معدن شروع شد

بخش صنعت، معدن و تجارت بزرگترین بخش اقتصادی کشور بوده و پیچیدگی و تنوع موضوعات آن بسیار زیاد است. این بخش تعامل گسترده ای با سایر بخش های جامعه دارد و می‌تواند یکی از بهترین پیشران های ایران اسلامی باشد. بنابراین داشتن تصویری درست و دقیق از وضع موجود و آینده و کارهایی که باید در این بخش انجام شوند، بسیار مهم است. بخش صنعت، معدن و تجارت نه تنها می‌تواند سهم بالایی در ساماندهی معیشت جامعه داشته باشد، بلکه می‌تواند اقتدار و کارامدی کشور را برای دستیابی به امنیت، عدالت، رفاه، آزادی، استقلال و عزت ملی تقویت کند.

وزارت صنعت ،معدن و تجارت اهداف و فعالیت خودرا در راستای پیشرفت و تکمیل فرایند های صنعتی جمهوری اسلامی ایران آغاز نموده ، هدف اصلی این سازمان بازار رسانی محصولات ایرانی و توسعه صادرات به منظور استقلال ارزی و تامین سرمایه در گردش برای صیانت از تولید ملی و مدیریت بهره ورانه از ظرفیت های تولید و همچنین مدیریت دو جریان پولی و ارزی و ریالی برای تکمیل طرح های صنعتی ، معدنی و تجاری می باشد.

این سازمان در نظر دارد سیاست های مدیریت واردات و ترغیب به مصرف کالاهای ایرانی را گسترش دهد و همچنین ذخائر راهبردی را با محوریت بخش خصوصی و بهبود معیشت مردم تامین کنند. این سازمان با بهبود مستمر و گسترش فضای کسب و کار  رقابت پذیری را توسعه داده و انحصار را رفع کرده است.

http://s6.picofile.com/file/8192514768/%D9%86%D8%A7%D8%A8_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF.jpg


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید